Kripto Para, Altcoin, Bitcoin Telegram Kanalları

Kripto paraların temeli 1980’li yıllara dayanır. Kripto paralar yaptığınız işlemleri güvence altına almak adına yapılmıştır. Elektronik para ve merkezi bankacılık yerine bu paranın merkezi bulunmamaktadır.

Veritabanı Blockchain teknolojisine bağlıdır. Her sana paranın geçerli olması Blockchain e bağlı olmaktadır. Bu kör para olarak da adlandırılırdı.

Altcoin Telegram Kanalları

En çok öne çıkan 7 kanal bulunmaktadır.

 1. BelnCrypto Treading Türkiye : Sektöre dair en iyi haberlerin sunulduğu, uzman isimler tarafından oluşmuş bir gruptur. 9 farklı ülkede haber sitesi bulunmaktadır.
 2. Bitcoin Türkiye : Yerel piyasanın en eski kanallarındandır. Kripto para ile uğraşan kişilerin fikir alışverişi yaptıkları da bir ortam sunar.
 3. Coin Borsaları Rehber : Piyasayı yeni tanımak isteyenler için oluşturulan bir kanaldır.
 4. Kripto Teknik : Sohbet edilen ve bilgi paylaşılan bir kanaldır.
 5. Muhabbit : En eski Telegram kanalıdır. Amaç, insanları bilgilendirmektir.
 6. Respect Trabe : Amacı, farklı konularda görev almaktır. Örneğin, yazılım, sosyal medya gibi.
 7. Tutunamayanlar : Kişilerin deneyimi ve bilgileri paylaşılır.

Bitcoin Telegram Kanalları

Telegram uygulaması tam olarak 50 milyon kullanıcıya sahiptir. Bitcoin sayesinde ise kişiler arası iletişim sağlanıyor. Kullanıcılar Bitcoin cüzdanına sahip olurlar. Bu işlem üzerinden ise birbirlerine Bitcoin gönderirler.

Telegram üzerine Telebit yazmanız gerekir. Telebit otomatik olarak Bitcoin adresine düşer. İşlemlerden sonra Bitcoin adresine yükleme yapmaya başlayabilirsiniz. Teşvik amaçlı ilk olarak hoş geldin hediyesi verilir.

Kullanıcılar rehberindeki kişilere Bitcoin adresi aracılığı ile kolaylıkla BTC transfer edebilir. Bitcoin ve diğer kripto paralar, DigiCash’in denetim merkezi olmamıştır. Bitcoin benzeri sanal para birimleri de bulunmaktadır. DigiCash’den sonra ise Paypal adlı dijital kurumlar tercih edilmeye başlandı.

Kripto Para Telegram Grupları

 1. Kripto Türkiye : En kaliteli konular konuşulur ve fikirler sunulur. Kalitesi düşmeyen bir Telegram grubudur. En güncel metinler ve bilgiler burada paylaşılır.
 2. Bitcoin : Genellikle bir konu hakkında yardımlaşma da bulunulur.
 3. BTC Magazin : Dijital para birimlerini kapsamaktadır. Orijinal haber ve dergi yayımcılarıdır. 2012 de yayınlanmıştır.
 4. Cryptonews Türkçe : Küresel blockhain ve kripto paralar hakkındaki haberleri sunmaktadır.
 5. Ripple : Para gönderme sürelerini ve alma sürelerinin azaltılmasını sağlamak. Ödemeler ile ilgili güvenlik katmanı ekler. XRP’nin kontrol ettiği para birimi olarak bilinir.
 6. Kripto Teknik : Altcoin ve Bitcoin gibi gündem değerlendirmeleri bulunmaktadır. Ayrıca inceleme ve karşılaştırma da yapılır.

Türkiye’deki Kripto Para Telegram Kanallarının Listesi

 1. Btc Magazin
 2. Bitcoin Türkiye
 3. Cryptonews Türkçe
 4. Kripto Türkiye
 5. Ripple Türkiye
 6. Kripto Sözlük
 7. Kripto Teknik
 8. Holo Türkiye
 9. Cardano Türkiye
 10. Bull Academy
 11. Monnos Türkiye
 12. CoinAlert
 13. Binance Turkish
 14. Bancor Türkiye
 15. Kripto Danışman
 16. Coin Mühendisi
 17. Tezos Türkiye
 18. Trade Rehberi

Yurtdışı Kripto Para Telegram Kanallarının Listesi

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Tether
 4. XRP
 5. Litecoin
 6. Bitcoin Cash
 7. Polkadot
 8. Cardano
 9. Binance Coin
 10. Chainlink

Günümüzde internet kullanımı neredeyse tüm alanlarda yaygınlık kazanmıştır. Pek çok nedeni bulunmakla birlikte bu yazıyı ilgilendiren neden; sunduğu imkanlar olmaktadır. Örneğin sosyal medya hesapları aracılığı ile birbirini tanıyan veya tanımayan kişiler iletişim kurabilmektedir. Bu iletişimin içeriği günlük yaşama dair olabildiği gibi bilgi paylaşımını da kapsamaktadır.

Son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan kripto para hakkında bilgi edinmek isteyenlerin başvurduğu yerlerden biri sosyal medya denilebilir. Özellikle kişiler tarafından telegram ilgi görmektedir. Bu hesap üzerinden rehbere kayıtlı olma koşulu aranmadan gruplara katılım söz konusudur. Birçok grup türü yer almaktadır. Gruplar arasında kripto para üzerine konuşulan, tartışılan, bilgiler paylaşılanları da bulunmaktadır.

Telegram kripto paranın teknik kullanımı hakkında bilgi sunmaktan ziyade bireylerin tecrübe ve deneyimlerini aktarmaktadır. Bitcoin ve türevleri üstüne nasıl yatırım yapılacağına dair veriler yer almaktadır. Daha önce Bitcoin alanlar edindikleri deneyimi paylaşarak kişilere destek olabilmektedirler. Aynı şekilde altcoinlere dair nasıl madencilik yapılacağı konuşulan konular arasındadır. Madencilik yapmayanlar altcoin alım satım işlemi için soru sormakta ve bilgi alabilmektedirler.

Söz konusu sosyal medya hesabı teknik bilgi sunmaması açısından bireyin yanlış yönlendirilmesi de mümkündür. Dolayısıyla uzman ekiplerden destek almak daha doğru olmaktadır. Kişi işin uzmanından destek aldığında kayıp riski minimum seviyeye düşmektedir. Yatırılan sermayenin uzmanlar sayesinde artışa geçme olasılığı yükselmektedir.

Başa dön tuşu