Kripto Para, Bitcoin ve Altcoin Al Sat Tüyoları – Tahminleri Nelerdir

Kripto para, çağımızın yeni gelir getirici faaliyetlerinden bir tanesi ve gelecekte kullanılacak olan para ölçüm birimidir. Herhangi bir otoriteye bağlı olmayan, ülkelerin siyasi ve ekonomik dalgalanmalarından etkilenmeyen sanal para birimidir.

12 yıldır çalışan bitcoin sisteminin başlangıç bloğu bulunmaktadır. Bitcoin ve bitvoin alt yapısından doğan kripto paralar için oluşturulan başlangıç bloğunda harcanamaz ve taşınamaz özellikte olan 50 Bitcoin kripto para bulunmaktadır.

Bağış, kutlama ve saygı göstergesi olan bu blok, gün geçtikçe kullanıcılar tarafından arttırılmaya devam etmektedir.

3 Ocak 2009 tarihinde Satoshi Nakamoto adı ile kurulan platformun çıkış sloganı ise “Şansölye, bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde” diyerek bu mesajı var olan sistemdeki yanlış giden uygulamalar ve eksikliklere hitaben yayınladığı söylenmektedir. Ayrıca bir doğum belgesi niteliğindedir.

Kripto Para Tahminleri ve Tüyoları Nelerdir

Kripto para tahminleri ve kripto para tüyoları belli bir dönem içerisinde sanal paranın seyrini belirleyen, istatiksel bir açılımdır. Tüyoları vermek ise tutarlılık gerektirmektedir. 2020 yılında kripto paraların seyrini dikkatlice izleyen yatırımcıların 2021 yılından beklentileri daha tutarlı ve istikrarlı olmaktadır.

Paranın değerini gösteren borsa ve forex gibi kanallar üzerinden alım satım işlemleri yapan kişilerin bu istikrar ve tutarı iyi yakalaması gerekmektedir.

Araştırma Yapılması Şart

Yatırım öncesi araştırmalarınızı ve istatiksel çıkarımlarınızı iyi yapın. Paranın zaten zor kazanıldığını hesap ederek, herhangi bir yatırıma girmeden önce ana paranın güvende olduğundan emin olun. Herkesin farklı fikirleri ve yorumları bulunacaktır. Önemli olan sizin fikriniz ve görüşünüzün ne olduğudur.

Bitcoin Tahminleri ve Yorumları Nelerdir

2021 yılında yatırım yapmak için kullanılan en iyi seçenek bitcoin olarak görülmektedir. Bitcoin tüyoları, kripto paranın değer artışının yaşanacağı yönünde ilerlemektedir. Türkiye’de BTC üzerinden yapılan işlemlerde bitcoin tüyoları ile bitcoin yatırımı yapanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Değer kazanma aracı olarak açılan bitcoin hesaplarında yatırım yaparken son günlerde yaşanan iniş ve çıkışları çok iyi takip etmeniz gerekmektedir.

Bitcoin değerlerini karşılaştırırken aynı zamanda altcoin ve ripple istatistiklerine de bakmanız ve arasındaki ilişkiyi çözebiliyor olmanız gerekmektedir. Son günlerde Bitcoin’de yaşanan düşüş ripple ile arasındaki ilişki doğru orantılı olmalı ki ripple yüzde 18 değer kaybı yaşadı.

Ripple ve bitcoin deki artışlar ve inişler sıkı takip edilmeli ki ilerleyen zamanlarda çıkış yönlü hareketlerde yatırım olasılığı artabilsin.

Bitcoin yani kripto paranın şu anki seyrine bakıldığında ileri yönde isabetli tahminlerde bulunan yabancı yatırımcılar bitcoin miktarının 300.000 Usd seviyelerine kadar geleceğini açıkça belirtmektedir. Şu an ki Usd karşılığı 34.458 olduğunu düşünürsek bu tahmin bitcoin için ciddi bir ilerleme yaşanacağı yönünde verilmiş büyük bir istatiksel ön görüdür.

Altcoin Tahminleri ve Tüyoları Nelerdir

Altcoin, bitcoin para biriminin aksine alternatif bir kripto para birimin ifade etmektedir. Düşük piyasa terimi olarak tanımlanan altcoin’in çok farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Bunlardan bazılar ise, XRP, Litecoin ve Ether vb. sıralayabilmek mümkündür. Altcoin tahminleri yapmada önce teknik ve temel alt yapısı işlevsel olmayan altcoinlerin de olabileceğini bilmek gerekir.

Altcoinin işlem hacmini, projesini, teknik ve temel altyapısını ve performansını iyice incelemek gerekmektedir.

Altcoin tahmini olarak, son zamanlarda finans devlerinin bazı altcoinleri düşüş eğilimi içerisinde olmasına rağmen ellerinde tuttuğu bilinmektedir. Türev borsası FTX’i besleyen ticaret tokeni olan FTX Token’ı (FTT), DeFi yield aggregator’u Yearn.finance (YFI), Ethereum (ETH) ve Solana’da (SOL) gibi altcoin çeşitlerinin günü geldiğinde beklenenin üstünde bir artış yaşanacağı yönünde tahminleri bulunmaktadır.

Kripto para al sat işlemi için yardımcı olan pek çok site bulunmaktadır. Sitelerin varlığı çoğu kişinin ilgili para birimine yabancı olmasından kaynaklanır. Kişi gerekli bilgileri edindiği taktirde al sat işlerini kendisi de yapabilir. Ancak sanal paranın yer aldığı borsalar daimi bir takip gerektirir. Bir çok birey farklı nedenlerden ötürü bu takibi yapamayabilir. Dolayısıyla yardımcı sitelere ihtiyaç duyulur.

Söz konusu siteler arasında cstechnology’den söz etmek mümkündür. Bu site 20 yıllık bir deneyime sahip olup ileri teknolojiyi kullanmaktadır. Verdiği hizmeti sanal asistanlık biçiminde adlandırmaktadır. Kripto paraların alınıp satıldığı borsalar yerli ve yabancı olmaktadır. Yabancı borsalardan en fazla talep gören Binance’dır. Yerli borsada ise Paribu ve BTC öne çıkmaktadır.

Örneğin Binance borsasında alım satım yapmak isteyen kişi öncelikle kayıt yaptırmalıdır. Daha sonra Binance sayfasında yer alan 3 emirden birini seçebilmektedir. Bu emirler limit sınırı, piyasa emri ve stop limit şeklindedir. Limit sınırı seçildiğinde kişi kendisine uygun miktarı ortaya koymaktadır. Borsadaki yükseliş esnasında bu miktar otomatik olarak devreye girmektedir.

Stop limit ise miktarın, grafiklerdeki düşüş ve yükselişler karşısında kişinin belirlediği sınırda durdurulmasıdır. Piyasa emri verildiğinde grafikteki en yüksek noktada satım işlemi otomatik gerçekleşmektedir. Elbette bu bilgiler yüzeysel olmaktadır. İlgili borsalardan iyi kazançlar sağlamak daha fazla bilgi ve tecrübe gerektirir.

Başa dön tuşu