Kripto Para, Bitcoin ve Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Dijital platform üzerinden sanal bir para birimi olan Kripto sayesinde birçok insan gelir elde etmenin bir yolunu bulmuştur. Kripto para alım ve satım işlemleri borsa aracılığı ile yapıldığı için herkes aynı piyasa üzerinden kazanç elde eder.

Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri Nelerdir

Ciddi oranda kazanılan meblağlar yüzünden çok sayıda insanın dikkatini çekmiştir. Bu nedenle kripto para yatırım tavsiyeleri ile ilgili konu çoğu kişi tarafından araştırılan bir konudur. Peki kripto para yatırım tavsiyeleri nelerdir? En önemli tavsiyelerden biri iyi bir yatırım planı hazırlamak olmaktadır.

Kripto para yatırım işleminden önce iyi hazırlanmış ve düşünülmüş bir plan gereklidir. Çünkü ciddi bir kazanç elde etmek için belli aşamaların yer aldığı bir plan iyi bir sonuca götürecektir. Çünkü fevri bir şekilde alınan kararlar ne yazık ki kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle kripto para aldığınız vakit plan üzerinde belirlemeniz gereken birkaç unsur bulunur. Bu unsurlar arasında fiyat seviyesi ve çıkmak istenilen tarihin net bir şekilde alınması gerekir.

Örneğin 50 dolar civarında bir kripto para aldığınızı varsayalım. 1 sene sonrada kripto paranızın tamamını çekmek istediğinizi belirten net bir tarih aralığı planda yer almalıdır. Mesela 50 dolarınızı 50 bin dolar meblağa gelince çekme kararında da bulunabilirsiniz. Böylelikle tarih olarak değil fiyat düzeyinde plan yapmış olacaksınız. Plan dahilinde alınan net kararların yansıması olumlu olmaktadır.

Bitcoin Yatırım Tavsiyeleri Nelerdir

Kripto para yatırım tavsiyesi için sunulan planlı yatırım unsuru, bitcoin yatırım içinde önem arz etmektedir. Bitcoin yatırım tavsiyeleri arasında ise araştırma yapmak yer almaktadır. Bu araştırma kapsamının en önemli unsuru ne kadar kripto para miktarını riske edebileceğinizi göstermesi gerekir. Bu alanda sosyal medya aracılığı ile tavsiyelerde bulunan kişilere araştırma yapmadan ve kendi risk düzeyinizi hesaba katmadan inanmamanız gerekmektedir.

Bitcoin yatırım tavsiyesi ile ilgili başka bir unsur ise güvenilir nitelikte olan borsaları seçmektir. Çünkü bitcoin piyasası üzerine kurulu yüzlerce yerli ya da yabancı düzeyde borsa bulunmaktadır. Bunlar arasından hangisinin güvenli bir borsa olduğunu anlamak için şeffaf nitelikte olup olmadığına bakılmalıdır.

Borsada yer alan yöneticiler kimliklerini saklamıyorlar ise güvenli bir borsa olduğu söylenebilmektedir. Yasalar ile olan uyum ve regülasyon durumuna da bakılarak güvenli bir borsa olup olmadığı anlaşılabilmektedir.

Bitcoin yatırım tavsiyelerinden biride özel anahtar tutma yöntemi olmaktadır. Özel anahtarın anlamı harf veyahut da rakamlardan oluşan bir şifre ile sanal cüzdan hesabınıza erişme imkanı veren bir yöntem olmaktadır. Girdiğiniz borsanın güvenli olmadığını düşünüyorsanız özel anahtar yöntemi ile hesabınızda bulunan kripto paraları koruyabilmektesiniz.

İki faktörlü doğrulama yöntemini kullanma önemli Bitcoin yatırım tavsiyelerinden biri olmaktadır. Bu yöntem ile hesabınızın başkası tarafından yönetilmesi engellenebilmektedir. Ayrıca SMS aracılığı ile bu yöntemi kullanmamanız gerekir. Çünkü hesabınızın başkasına geçme ihtimali arttırmaktadır.

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri Nelerdir

Kripto ve Bitcoin yatırım tavsiyeleri altcoin yatırım tavsiyesi içinde geçerli olmaktadır. Altcoin yatırım tavsiyelerinden biri sabırlı olmaktır. Sabırla uzun vadede beklenen sonuçların yansıması daha olumlu olmaktadır.

Eğer ki kısa vadeli bir plan kurduysanız risk faktörünüzün farkında olup ona göre yatırım planı yapmanız gerekir. Ayrıca hazırladığınız plana sadık kaldığınız müddetçe sabırla beklemenizin mükafatını alabileceksiniz.

Dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri de ucuz olarak satılan her altcoinin yüksek seviyede kar getirebileceğine inanmamanız gerektiğidir. Bunun yanı sıra emir defterinin nasıl bir işleyişe sahip olduğunu anlamanız gerekmektedir. Böylelikle yabancı kaldığınız konulara daha fazla hakim olmanızı sağlayacaktır.

Altcoin yatırımı hakkında önemli tavsiyelerden biri de değerlerin her zaman yükseleceğini düşünmemeniz gerekir. Çünkü yükselen değerler bir anda düştüğü gibi bu durum birçok kişinin mağdur olmasına sebebiyet vermektedir.

Böyle durumlarda piyasadan tamamıyla çekilmek yerine parça parça almanız hem karınızı arttıracaktır hem de olası yükselmeleri kaçırmama fırsatınız oluşacaktır. Ayrıca bir anda düşmesi durumunda kötü sonuçlar ile karşıya karşıya kalmanızı da önlemiş olacaksınız.

Bunun yanı sıra yatırım ile ilgili tavsiyelerden biri de garanti gibi gözüken yüksek seviyedeki getirilere şüphe ile yaklaşmanız gerekmektedir. Aynı zamanda fırsatları değerlendirememekten kaynaklı endişe verici bir korkuya kapılmayın. Çünkü bu durum sizi yanlış kararlar almaya sevk edebilmektedir.

Kripto para dijital varlık veya sanal para isimleriyle ifade edilebilmektedir. Bu parasal varlık dijital döviz, alternatif döviz ve sanal dövizdir. Söz konusu para birimi bankacılık sisteminden tamamen farklı biçimde işlenmektedir. Öncelikle burada herhangi bir otorite bulunmamaktadır. Verileri işleyen kişilerin buluştuğu ortak bir havuz vardır. Ortaya konulan Bitcoin ve her bir altcoin, veresiye defteri mantığı ile işlem görmektedir.

Dağıtık muhasebe şeklinde işlem yürüten sistem, block zincirinden meydana gelmektedir. 2009 yılında hayatımıza giren ilk kripto para Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulmuştur. Daha sonrasında Bitcoin’in türevlerini simgeleyen altcoinler çıkmıştır. Ekonomi alanındaki uzmanların görüşüne göre, kripto para değeri giderek artmaktadır. Bu bağlamda yatırımda bulunmuş ve bulunacak olanlar yüksek kazançlar sağlayacaklardır.

Bitcoin ilk çıktığı yıllarda almış kişiler, günümüzde iyi bir gelir elde etmiş görünmektedirler. Bunu fark edenler altcoinlere yönelmişlerdir. İlgili para sistemi taklit edilemez özelliğe sahiptir. İşlenen veriler kayıt altına alınmakta ve kırılması imkansız şifrelerle muhafaza edilmektedir. Dolayısıyla kişilere güven arz etmektedir.

Kripto paraya yatırımda bulunacak olanlar sıklıkla kullanılan altcoinlerden birine yönelebilirler. Önemli olan sanal paranın borsası ve grafikleridir. Kazançlar bu grafiklerin iyi bir biçimde takibi sonucu elde edilmektedir. Altcoin kazıp ileride kullanmak amacıyla da yatırım yapılabilir. Kazılan altcoinlerin biriktirilmesi öneriler arasında yer almaktadır.

Başa dön tuşu